Kombi Tamiri

Kombi günümüzde birçok hanede ve iş yerinde kullanılmakta çevreye katkısı, kolay ve güvenli kullanımı ile ısıtma-sıcak su ihtiyacını karşılamaktadır. Sobaya göre daha güvenli olan bu sistem ile atık gaz özel baca vasıtasıyla dışarı atılmakta ve sorunsuz bir kullanım gerçekleşmektedir. Kombi cihazı mutfak veya balkona monte edilebilmekte ve basit bir şekilde sıcaklık ayarı yapılabilmektedir. Yazın sıcak su, kış aylarında ise hem sıcak su ve hem ısınma ihtiyacını karşılayan bu cihazların bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanılabilmektedir. Su ve doğalgaz girişi bulunan bu cihazlar, suyun doğalgaz kullanılarak ısıtılması, peteklere ve musluklara sıcak su göndermesi prensibi ile çalışmaktadır. Zaman içerisinde cihaz içindeki bazı parçalar aşınmakta veya hasar görmektedir. Bir arıza durumunda Kombi Tamiri için işinin ehli servisimize müracaat ederek kombinizi yaptırabilirsiniz. Kombiler birbiriyle entegreli birçok elektronik ve mekanik parçalar içermekte, tüm arızalar konusunda tecrübeli ekibimiz gerekli yedek parça stoklarıyla arızalara müdahale etmektedir.

Kombi Servisi Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

kombi tamiri
kombi tamiri

Kombinizin markası ne olursa olsun düzenli yaptırılmayan bakım ve kullanıcı hataları sonucunda birtakım arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların ne olduğu cihaz ekranında ki arıza kodundan anlaşılsa da bazı arızalar için tecrübe ve deneyim gerekmektedir. Servis olarak tamir ve bakım konusunda profesyonel ekiplerimiz arızayı kısa sürede tespit ederek sorunu çözmektedir.
Kombi içerisinde birtakım sensörler, sıcak ve soğuk suyun akışını sağlayan parçalar, gazın yanmasını sağlayan ateşleme ekipmanları bulunmaktadır. Bu parçaların sebep olduğu arızalar sonucunda kombiniz devre dışı kalmaktadır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda servis seçimi çok önemlidir. Maalesef bazı servisler arızayı tam olarak tespit edememekte, ufak bir arıza için yüksek maliyetlere sebep olabilmektedirler. Geçici çözümler uygulayarak kısa bir süre sonra kombinizin tekrar arızalanması ve servisi tekrar çağırdığınızda ekstra maliyet çıkması gibi sorunlarla karşılaşmanız muhtemeldir. Biz servis olarak Kombi Tamiri hizmetlerinde müşterilerimize ekonomik ve uzun vadeli çözümler sunmaktayız. Gerekmediği durumlarda fazla ücret almak için yedek parça değişimi yapmamaktayız. Yedek parça değişimi gerekli ise orijinal yedek parça kullanmakta, servis ve yedek parça garantisi sunarak müşteri memnuniyeti esaslı hizmet vermekteyiz.

Kombi Bakımı 

Kombiniz uzun yıllar sorun çıkarmadan çalışabilir. Tabi periyodik olarak kombi bakımı yaptırdığınız takdirde. Kombinizi kış ayına girerken bakım yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Bakımı yapılmamış kombi cihazları bir süre sonra yeterli ölçüde ısıtma yapmayacak, gürültülü çalışmaya başlayacak ve ısınma maliyetlerini yükseltecektir. Yılda bir kez yaptıracağınız bakım işlemi ile kombinizden düşük performansta bile yüksek verim almanız mümkün olacaktır. Kombi Tamiri ve bakımı için arayacağınız servisimiz kısa sürede adresinize ulaşıp gerekli bakımları hassasiyet göstererek yapacaktır. Kombi bakımımda; Kombinizin içinde ki sensörler, elektronik ve mekanik parçalar, elektrik tesisatı, doğalgaz borularının bağlantıları, su bağlantıları kontrol edilmektedir. Buna ek olarak kombinizin yanma odası, atık gaz tahliye sisteminde yer alan pervane temizlenerek sağlıklı ve gürültüsüz çalışması sağlanmaktadır. Gaz kaçağı kontrolleri yapılarak emniyetli olup olmadığı incelenerek sağlam ve çalışır vaziyette teslim edilmektedir. Bu bakım sayesinde arızalı parçalar varsa tespit edilmekte ve ileride daha büyük arızaların önüne geçilmektedir.

Petek Bakımı ve Petek Temizliği;

Kombiniz birbirine bağlı bağlantılı sitemler ile çalışmaktadır. Bu bağlantılar arasında peteklere giden borular ve petekler büyük ölçüde önemli rol oynamaktadır. Uzun süre bakımı yapılmamış petekler ısıtma işlemini yerine getirememektedir. Bunu sebebi içerisinde biriken kireçle karışık çamurumsu maddedir. Suyun sürekli devir daim yaptığı petekler yılda bir kez temizlenmezse bu durum kaçınılmazdır. İyi ısınamadığınız için kombinizin derecesini yükseltmenize ve buda yakıt maliyetinin artmasına sebep olacaktır. Petek temizliğinin tüm petekler için yapılması gerekmektedir. Kombi Tamiri servisi olarak petek temizliği de yapmaktayız. Peteklerinizin içine petek temizleme cihazı kullanarak özel kimyasal sıvı dolaştırmaktayız. Bu sıvı sayesinde tıkalı olan tüm petekleriniz açılacak rahat devir daim yapan sıcak su sayesinde düşük verimde kaliteli bir ısıtma sağlanacaktır. Kombi bakımı ile peteklerinizin de bakımını yaptırmanız sizleri büyük maliyetlerden kurtararak daha iyi ısınmanızı sağlayacak.

Kombinin Verimli Kullanılması

Kombinizi kullanırken aşağıda yazılı dikkat edeceğiniz birtakım hususlar kombinizin uzun ömürlü olmasını ve kaliteli bir ısınma sağlayacaktır.

  1. Oda termostatı kullanarak %6 tasarruf sağlar.
  2. Peteklerinize termostatik vana taktırarak ihtiyacınız olan petekleri istediğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz.
  3. Dış cephe yalıtımı yoksa peteklerinizin arkasına ısı yalıtım levhaları koyabilirsiniz.
  4. Düzenli olarak kombinizin bakımını yaptırmanız hem tasarruf etmenizi hem de kombinizin uzun ömürlü olmasını sağlar.
  5. Petek bakımı yaptırmanız yine tasarruf etmenizi sağlar.
  6. Peteklerinizin önünü kapatmayınız ve üzerine bir şey asmayınız.
  7. Kombinizi sürekli aç kapa yapmayınız belirli bir sıcaklıkta stabil tutunuz.
  8. Devir daim sağlanabilmesi için en az üç peteğin açık olması gerekmektedir.

Bu hususlara dikkat etmeniz ekonomik ölçüde bütçenize katkı sağlayacaktır. Kombi Tamiri , kombi bakımı, petek bakımı ve petek temizliği için servisimizi aramanız yeterlidir. Servis olarak işimizi şansa bırakmadan tecrübeli ekiplerimiz ile hareket etmekteyiz. Arıza kaydı bıraktığınızda muhtemel arıza nedenlerine göre gerekli yedek parça ve donanım ile en kısa sürede adresinize intikal etmekteyiz. Yapacağımız tüm işlemlerde garanti vermekte olup, müşterilerimize güven içerisinde hizmet sunmaktayız.

Telefon : 0537 737 94 60

Arnavutköy Kombi Servisi Güler Kombi Servisi Kuruluşudur